Testery farb, łatwy sprosób sprawdzenia kolorów

Testery farb - szybki i łatwy sposób na wypróbowanie koloru na ścianie

Odświeżanie mieszkania wiąże się nierozerwalnie z koniecznością doboru odpowiedniego koloru i rodzaju farby. Od tego będzie bowiem zależeć to, czy w danej przestrzeni będziemy czuć się wystarczająco komfortowo. Nie zawsze wybór jest oczywisty, tym bardziej jeśli mamy do wyboru kilkadziesiąt różnych wariantów kolorystycznych. W jaki sposób wybrać najlepszą farbę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb? Pomocą mogą być niewielkie testery farb do ścian, które ułatwiają zakup większego opakowania produktu.

Czym jest tester farby i do czego służy?


Próbniki kolorów farb, bądź pisząc nieco prościej - testery, służą do zorientowania się, czy dany farba nawierzchniowa będzie spełniała swoje założenia w danej przestrzeni. Są to najczęściej niewielkie saszetki, tubki lub innego rodzaju aplikatory, z których dozowana jest próbka farby. Można ją nałożyć bezpośrednio na ścianę lub przetestować na innym typie powierzchni. Główną cechą testerów jest to, że zapewniają one idealne kolorystyczne odwzorowanie pełnowymiarowego produktu. Jeśli więc masz problem z dobraniem odpowiedniej farby do pomieszczenia, to warto zastanowić się nad zakupem testera - tak, aby nie marnować pieniędzy na zakup kolejnej i kolejnej farby. Raz otwarty produkt nie nadaje się bowiem do zwrotu, a niestety, duże opakowania z farbami nie zawsze są tanie. Niewielka próbka farby pozwala zaoszczędzić pieniądze i daje pewność co do wybranego koloru. To zdecydowana przewaga, jeżeli porównujemy nowoczesne próbki farb na ścianę do zwykłych, suchych testerów kolorów w formie papierowej.

Czym jest tester farb

Dlaczego profesjonalny tester farby jest lepszy, niż suchy próbnik?


Porównanie farb na docelowej powierzchni pozwala upewnić się, że dany typ farby będzie tym odpowiednim. Nie jest to możliwe w przypadku pozyskiwania zwykłych ulotek lub testerów farb naniesionych na kartkę papieru. Duże znaczenie ma bowiem rzeczywista struktura ściany i jej barwa. Te parametry sprawiają, że każda farba może nieco inaczej się prezentować - w zależności od danego podłoża. W związku z tym testery, np. próbki farb Dulux, pozwalają przekonać się, czy dany typ farby może zostać zastosowany na całej powierzchni ściany lub sufitu. Inną korzyścią jest możliwość wielokrotnego testowania koloru na tej samej powierzchni. Dzięki temu przekonamy się, jak dokładnie będzie prezentować się farba po wyschnięciu lub po nałożeniu kilku warstw. Pozwala to ocenić koszty i ilość produktu potrzebnego do wykonania całościowego odnowienia ścian. Jest to pomocne również w odniesieniu do zmieniającego się oświetlenia w pomieszczeniu w zależności od pory dnia. Używając profesjonalnego testera farby w mgnieniu oka sprawdzimy różnicę, w zależności od nasłonecznienia wnętrza.

 

Tester koloru Dulux - czym wyróżnia się ten próbnik?


Zwykłe testery mają jedną poważną wadę. Wymagają zakupu dodatkowych narzędzi malarskich, w tym m.in. niewielkiego pędzla lub wałka do rozprowadzania farby na ścianie. Bywa to kłopotliwe i niezbyt poręczne, w szczególności jeśli zależy nam na czasie i ograniczeniu wydatków związanych z zakupem. Próbki farb do ścian marki Dulux są samodzielnymi produktami malującymi. Co to oznacza? Posiadają wbudowany wałek, który pozwala na bezpośrednie nakładanie farby na ścianę lub inną powierzchnię.. Pojedynczy próbnik kolorów Dulux mieści się w dłoni i można nim malować od razu po otwarciu produktu. Bez konieczności przelewania farby z saszetek i brudzenia dodatkowych sprzętów.

 

Jak używać testerów, aby w łatwy sposób sprawdzić kolor farby?


Sposób dozowania i używania testerów kolorów nie powinien być problematyczny nawet dla początkującego użytkownika. Poręczny pojemniczek z próbnikiem ma smukły, opływowy kształt i zawiera już wbudowany wałek - co niweluje ryzyko pobrudzenia się czy wylania farby na podłogę. Testery marki Dulux odbezpiecza się za pomocą zatyczki umiejscowionej na nasadzie. Po zakończonym dozowaniu wystarczy ją ponownie nałożyć i to bez konieczności czyszczenia wałeczka pod bieżącą wodą. Oznaczenia na produkcie są czytelne i proste, dlatego nie ma ryzyka pomylenia produktu z innym testerem. Jak jednak wygląda sam proces nakładania farby z pojemnika? Jeszcze przed malowaniem zawartość testera należy dokładnie wymieszać. Następnie ściąga się folię spod wałeczka - tak, aby farba mogła przedostać się z opakowania na wałek pod wpływem nacisku. Emulsję rozprowadza się pod kątem 45° pamiętając o zachowaniu odstępu czasowego pomiędzy nakładaniem warstw. Zazwyczaj należy odczekać ok. 2 godziny. Aby uzyskać najlepszy efekt, warto zastosować przynajmniej dwie niezbyt cienkie warstwy farby. To jeden z najłatwiejszych, najtańszych i najmniej inwazyjnych sposobów na sprawdzenie, czy dany kolor wpasuje się w oblicze Twojego wnętrza.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...