Modna kuchnia w stylu glamour

Przeczytaj, jak urządzić i pomalować kuchnię w pełnym przepychu stylu glamour. Zobacz najmodniejsze w tym sezonie kolory współgrające ze stylem glamour.

Jest w niej trochę przesady, ale nie ociera się o kicz. Kuchnia w stylu glamour epatuje przepychem, sięga po najbardziej luksusowe rozwiązania, jest synonimem elegancji. Dekoracyjność łączy się tu z wytwornością, a barokowy klimat z nowoczesnością. To idealna kombinacja, w końcu eksperymenty w kuchni są jak najbardziej wskazane.

Kuchnia glamour lubi intensywne kolory

Kuchnia glamour jest bardzo demokratyczna, jeśli chodzi o barwy. Choć raczej unikamy tu kolorów ziemi czy ziemistych zieleni, to już mocniejsze odcienie brązowego sprawdzą się tu znakomicie. Do tego dochodzą szarości – bardzo eleganckie, zwłaszcza w ciemniejszym wydaniu, jak np. Nocna Wyprawa czy Mocny Grafit z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka. Nieodzowne są tu też szmaragdowe i turkusowe tonacje. Sięgamy również po granat, który doskonale komponuje się z meblami utrzymanymi w szarej czy srebrnej tonacji.

Oczywiście, dobierając farbę do wnętrza, nie powinniśmy się skupiać tylko i wyłącznie na jej odcieniu. Liczą się także jej właściwości, szczególnie w przypadku tak wymagającego pomieszczenia, jakim jest kuchnia. Panująca tu podwyższona wilgotność oraz temperatura, a dodatkowo ryzyko plam oraz tłustych osadów sprawia, że stawiamy na preparat hydrofobowy oraz plamoodporny, jak np. Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka. Wylany sok spływa po powłoce, nie wnikając w nią na stałe, dzięki czemu do usunięcia zabrudzenia wystarczy jedynie wilgotna ściereczka.

Kuchnia w stylu glamour: kombinacja mebli i dodatków

Kluczem do sukcesu jest wypracowanie w kuchni glamour równowagi pomiędzy splendorem a bezpieczną klasyką

Kluczem do sukcesu jest wypracowanie w kuchni glamour równowagi pomiędzy splendorem a bezpieczną klasyką. Musimy nauczyć się łączyć kolory i dodatki. Detale nadadzą ton wnętrzu i będą świadczyć o wykorzystanej tu stylistyce. Zwracamy uwagę przede wszystkim na efektowne lampy. Już nie tylko kryształowe żyrandole, ale również niecodzienne oprawy o przykuwającym wzrok kształcie (kwiat czy odwrócona parasolka?). Kuchnia w stylu glamour potrzebuje odpowiednio rozplanowanego systemu oświetlenia, dlatego oprócz głównej lampy przyda się oświetlenie punktowe, umożliwiające komfortową i bezpieczną pracę w przestrzeni roboczej. Eleganckie lampki na wysięgnikach sprawdzą się tu znakomicie.

W kuchni w stylu glamour możemy umieścić ponadto przeróżne „niekuchenne” meble – takie, które będą tworzyć atmosferę wnętrza. Pomyślmy zatem o ustawieniu tu fotela w stylu ludwikowskim lub pufy na charakterystycznych nóżkach. Nie zapomnijmy także o komodzie, w której schowamy obrusy i ręczniczki. Pozłacane lub posrebrzane wykończenie będzie dopełniać pozostałe detale.

Jeżeli zaś chodzi o samą zabudowę kuchenną, stawiamy raczej na gładkie forniry, połyskliwe wykończenia. Drewno raczej się tu nie sprawdzi, kamienny blat za to jak najbardziej. Dobrym rozwiązaniem są surowe, nieco „laboratoryjne” meble ze stali szlachetnej, do których z łatwością dopasujemy detale. Kuchnia glamour to bowiem wykwintna, z uwagą skomponowana potrawa – każdy składnik ma tu znaczenie.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...