Kup tester koloru online
Dobrze cię widzieć!
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Witamy w Dulux
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Połączyć z e-mailem
Registration complete
Successfully registered, please login
Registration complete
Zapomniałeś swojego hasła?
Wprowadź adres e-mail powiązany z Twoim kontem
Zapomniałeś swojego hasła?
Jeśli e-mail jest prawidłowy, otrzymasz wkrótce na niego instrukcję, jak zresetować hasło
Zapomniałeś swojego hasła?
Aby uzyskać bardziej dopasowane inspiracje, odpowiedz na 3 pytania poniżej.
Dziękuję za rejestrację
Od teraz będziemy przesyłać do Ciebie newslettery pełne kolorystycznych inspiracji.
Usuń konto
Malowanie drzwi wejściowych krok po kroku
Planujesz remont mieszkania i chcesz mieć wszystko odświeżone? A może po prostu nie możesz już patrzeć na swoje drzwi, bo okleina drewnopodobna wybrana przez dewelopera nie pasuje w ogóle do stylu mieszkania. Ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Oto jak podjąć się renowacji drzwi zewnętrznych! Malowanie drzwi wejściowych pozwoli na wypracowanie konsekwentnej, przemyślanej aranżacji – dopiętej na ostatni guzik.
Drzwi wejściowe w mieszkaniach to elementy funkcjonujące na styku dwóch porządków: zewnętrznego i wewnętrznego. Często muszą wpisywać się jednocześnie w wymagania związane z estetyką strefy wspólnej, czyli klatki schodowej, ale jednocześnie podkreślać przemyślaną aranżację wnętrza. Co jednak w przypadku, gdy planujemy całkowitą zmianę stylu i z nasyconej kolorystyki przechodzimy w jasną i stonowaną, zainspirowaną chociażby stylem skandynawskim? Lub chcemy zrezygnować z bieli na rzecz czerwieni? Nic prostszego! W końcu drzwi wejściowe również możemy przemalować! A przynajmniej wewnętrzną stronę skrzydła. Podpowiadamy, jak przeprowadzić malowanie drzwi wejściowych, aby stworzyć perfekcyjną, spójną aranżację.
Malowanie drzwi wejściowych: wybierz kolor
Renowacja drzwi zewnętrznych – od czego zacząć? Oczywiście od wyboru odpowiedniego koloru. Niemal w każdym wnętrzu sprawdzą się neutralne beże i eleganckie szarości. Do wielu aranżacji pasuje również biel, szczególnie w konwencji skandynawskiej, rustykalnej czy minimalistycznej. Współczesne trendy zachęcają nas jednak do zabawy wyrazistymi kolorami, dzięki którym strefa wejściowa stanie się tym bardziej reprezentatywna, przykuje uwagę i perfekcyjnie podkreśli nastrój wnętrza. Może niezwykle modne odcienie niebieskiego lub turkusy? Albo zielenie wpisujące się w styl boho oraz eko? Doskonałym wyborem są także słoneczne, żółte odcienie.
Czym pomalować drzwi zewnętrzne?
Oczywiście kluczową kwestię stanowi również wybór dobrego produktu do malowania. Jaka farba do drzwi wejściowych zda egzamin? Idealnie sprawdzi się uniwersalna farba Dulux Rapidry – zarówno jako farba na drzwi zewnętrzne, wejściowe do lokalu czy też wewnętrzne, łączące poszczególne pomieszczenia, a ponadto nadająca się do malowania drewna, metalu i PCV.
Przygotowanie drzwi do malowania
Krok 1.
Jak odnowić drzwi wewnętrzne? Pierwszy krok to prawidłowe przygotowanie miejsca pracy oraz malowanej powierzchni. Jeśli mamy utrudniony dostęp do skrzydła, możemy je zdemontować i oprzeć o (zabezpieczoną) ścianę lub położyć na specjalnych klockach. Pamiętajmy od zabezpieczeniu podłogi przed kroplami wody oraz farby (pomoże nam w tym folia malarska lub arkusz grubszego papieru). Zdemontujmy klamki i zawiasy lub oklejmy je taśmą. Jeśli malujemy tylko wewnętrzną połowę drzwi, taśmą malarską należy okleić również skrzydło na całej jego długości.
Krok 2.
Skrzydło gotowe jest do dalszych zabiegów. Jeśli poprzednia powłoka malarska lub lakiernicza jest w złym stanie, łuszczy się i odstaje, należy ją usunąć, zeszlifować gruboziarnistym papierem ściernym. Następnie delikatnie zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie należy odpylić powierzchnię oraz umyć ją i odtłuścić (wszelkie plamy czy tłuste zacieki mogłyby wpłynąć na przyczepność nowej warstwy farby). Po wyschnięciu skrzydło jest gotowe do malowania.
Krok 3.
Otwieramy opakowanie z farbą i dokładnie ją mieszamy. Malowanie drzwi wejściowych rozpoczynamy od nałożenia wstępnej, gruntującej (jeżeli podczas prac usunęliśmy poprzednią powłokę bądź powierzchnia jest raczej w kiepskim stanie) lub od razu pierwszej warstwy. W pierwszej kolejności wyrób nakładamy na detale i trudnodostępne miejsca za pomocą pędzla, potem zaś – już posługując się wałkiem – na większe powierzchnie.
Krok 4.
O tym, jakie pędzle oraz wałki należy wybrać, poinformuje nas karta techniczna produktu. Dulux Rapidry farba szybkoschnąca – wystarczą 2 warstwy produktu nakładane w odstępie 2-4 godzin. Wyrób rozprowadzamy dokładnie i precyzyjnie aż do osiągniecia równomiernej, jednolitej warstwy. Od razu po zakończeniu malowania ostrożnie zrywamy taśmy.
Voilà! Kto by pomyślał, że malowanie drzwi zewnętrznych lub wejściowych jest tak łatwe! Powodzenie akcji-renowacji może zachęcić nas do kontynuowania prac. W końcu pozostałe drzwi we wnętrzu również aż się proszą o zmianę kolorystyki, prawda?
Dodaj nową pracę
Dodaj nową pracę
Edytuj pracę
Usuń zadanie
Jesteś pewny? Wszystkie notatki, zdjęcia i zapisane elementy zostaną usunięte.
Zapisz kolor
Zapisz zadanie
Zapisz produkt
Zapisz zadanie