
Kup tester koloru online
Zestawiając ze sobą kolory, musimy uważać na ich wzajemne sympatie i antypatie. W dziedzinie kolorów panują bowiem ściśle określone zasady. Nie każda zimna tonacja polubi się z ciepłą, a nie każdy ciemny odcień można z powodzeniem połączyć z odcieniem o podobnej intensywności. Z obronną ręką wychodzi z tego beż. Znakomicie radzi sobie we wnętrzach – i to niezależnie od kolorystycznego towarzystwa! To prosta recepta na klasyczną, wyważoną aranżację. Beże sprawdzą się m.in. w kuchni, czyli pomieszczeniu, któremu nieobce są eksperymenty. Podpowiadamy, jak urządzić piękną, beżową kuchnię.
Beże są wszechstronne i uniwersalne – łatwo wchodzą w związki z innymi barwami, stają się świetnym tłem dla intensywniejszych odcieni lub doskonałym motywem przewodnim wnętrza. „Beżowe ściany w kuchni” to hasło pojemne i niejednoznaczne. Możemy wybrać podstawowy odcień beżu, czyli wpadający w lekki brąz (jak Beżowy Pled z palety EasyCare Kuchnia i Łazienka) lub iść w stronę rozmytych, piaskowych tonacji (Pustynny Szlak). Niektórzy „beżami” określają także odcienie kremowe, marmurowe czy ecru.
Niezależnie od tego, na jaki odcień beżu się zdecydowaliśmy, nawet z zamkniętymi oczami możemy zestawić go z bielą. Obie barwy są uniwersalne, obie też wręcz przepadają za swoim towarzystwem. Białe fronty szafek, stół i krzesła z bielonego drewna, a dodatkowo białe sprzęty i ceramika będą korespondować z beżem i stworzą z nim przemyślaną kompozycję. Beżowe ściany w kuchni możemy uzupełnić także o powierzchnie pomalowane na biało. Fragment ściany w bieli wystarczy, aby osiągnąć interesujący efekt – wąski odcinek przy oknie lub za szafkami.
Odpowiednim kompanem dla beżu jest również ciemny brąz. To połączenie klasyczne i eleganckie, nienachalne i gustowne. Aby wypracować piękną beżową kuchnię, pomyślmy o brązowej zabudowie kuchennej oraz ciemnych sprzętach. Doskonale sprawdzą się tu meble z naturalnego, ciemnego drewna. Zwróćmy uwagę na takie gatunki drewna, jak jatoba, wenge lub sapelle – o nasyconych, głębokich odcieniach. Perfekcyjnym dodatkiem do tak zaplanowanego pomieszczenia będą także ramy okienne z ciemnego drewna. Kolory możemy połączyć również na poziomie samych ścian. Pomogą nam w tym soczyste, intensywne brązowe tonacje, jak np. Krem Kakaowy.
Beż i brąz – to znakomita propozycja dla miłośników klasycznych rozwiązań. Jeśli zaś podobają nam się raczej niekonwencjonalne wnętrza i mniej oczywiste połączenia, sięgnijmy po barwy, które przełamią jednostajność beżu. Świetną propozycję stanowi przykuwający wzrok kolor rubinowy (jak Prawdziwie Rubinowy z EasyCare Kuchnia i Łazienka), doskonale poradzą tu sobie również nasycone pomarańczowe odcienie (może Serce Tybetu?).
Beżowa kuchnia? To bardzo dobry wybór! Beż to kolor przynoszący spokój, odcień, który relaksuje i pozwala efektywnie wypocząć. Najlepiej przy wspólnym gotowaniu i spożywaniu posiłków.