Kup tester koloru online
Dobrze cię widzieć!
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Witamy w Dulux
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Połączyć z e-mailem
Registration complete
Successfully registered, please login
Registration complete
Zapomniałeś swojego hasła?
Wprowadź adres e-mail powiązany z Twoim kontem
Zapomniałeś swojego hasła?
Jeśli e-mail jest prawidłowy, otrzymasz wkrótce na niego instrukcję, jak zresetować hasło
Zapomniałeś swojego hasła?
Aby uzyskać bardziej dopasowane inspiracje, odpowiedz na 3 pytania poniżej.
Dziękuję za rejestrację
Od teraz będziemy przesyłać do Ciebie newslettery pełne kolorystycznych inspiracji.
Usuń konto
Pomysły na beżową kuchnię
Kilka wyrazistych akcentów kolorystycznych nada Twojej beżowej kuchni niepowtarzalnego charakteru. Zobacz aranżacje kuchni klasycznych i nowoczesnych.
Zestawiając ze sobą kolory, musimy uważać na ich wzajemne sympatie i antypatie. W dziedzinie kolorów panują bowiem ściśle określone zasady. Nie każda zimna tonacja polubi się z ciepłą, a nie każdy ciemny odcień można z powodzeniem połączyć z odcieniem o podobnej intensywności. Z obronną ręką wychodzi z tego beż. Znakomicie radzi sobie we wnętrzach – i to niezależnie od kolorystycznego towarzystwa! To prosta recepta na klasyczną, wyważoną aranżację. Beże sprawdzą się m.in. w kuchni, czyli pomieszczeniu, któremu nieobce są eksperymenty. Podpowiadamy, jak urządzić piękną, beżową kuchnię.
Beżowa kuchnia: jaki odcień?
Beże są wszechstronne i uniwersalne – łatwo wchodzą w związki z innymi barwami, stają się świetnym tłem dla intensywniejszych odcieni lub doskonałym motywem przewodnim wnętrza. „Beżowe ściany w kuchni” to hasło pojemne i niejednoznaczne. Możemy wybrać podstawowy odcień beżu, czyli wpadający w lekki brąz (jak Beżowy Pled z palety EasyCare Kuchnia i Łazienka) lub iść w stronę rozmytych, piaskowych tonacji (Pustynny Szlak). Niektórzy „beżami” określają także odcienie kremowe, marmurowe czy ecru.
Beżowe ściany w kuchni i…? Wybierz kolejne kolory
Niezależnie od tego, na jaki odcień beżu się zdecydowaliśmy, nawet z zamkniętymi oczami możemy zestawić go z bielą. Obie barwy są uniwersalne, obie też wręcz przepadają za swoim towarzystwem. Białe fronty szafek, stół i krzesła z bielonego drewna, a dodatkowo białe sprzęty i ceramika będą korespondować z beżem i stworzą z nim przemyślaną kompozycję. Beżowe ściany w kuchni możemy uzupełnić także o powierzchnie pomalowane na biało. Fragment ściany w bieli wystarczy, aby osiągnąć interesujący efekt – wąski odcinek przy oknie lub za szafkami.
Odpowiednim kompanem dla beżu jest również ciemny brąz. To połączenie klasyczne i eleganckie, nienachalne i gustowne. Aby wypracować piękną beżową kuchnię, pomyślmy o brązowej zabudowie kuchennej oraz ciemnych sprzętach. Doskonale sprawdzą się tu meble z naturalnego, ciemnego drewna. Zwróćmy uwagę na takie gatunki drewna, jak jatoba, wenge lub sapelle – o nasyconych, głębokich odcieniach. Perfekcyjnym dodatkiem do tak zaplanowanego pomieszczenia będą także ramy okienne z ciemnego drewna. Kolory możemy połączyć również na poziomie samych ścian. Pomogą nam w tym soczyste, intensywne brązowe tonacje, jak np. Krem Kakaowy.
Beż i brąz – to znakomita propozycja dla miłośników klasycznych rozwiązań. Jeśli zaś podobają nam się raczej niekonwencjonalne wnętrza i mniej oczywiste połączenia, sięgnijmy po barwy, które przełamią jednostajność beżu. Świetną propozycję stanowi przykuwający wzrok kolor rubinowy (jak Prawdziwie Rubinowy z EasyCare Kuchnia i Łazienka), doskonale poradzą tu sobie również nasycone pomarańczowe odcienie (może Serce Tybetu?).
Beżowa kuchnia? To bardzo dobry wybór! Beż to kolor przynoszący spokój, odcień, który relaksuje i pozwala efektywnie wypocząć. Najlepiej przy wspólnym gotowaniu i spożywaniu posiłków.
Dodaj nową pracę
Dodaj nową pracę
Edytuj pracę
Usuń zadanie
Jesteś pewny? Wszystkie notatki, zdjęcia i zapisane elementy zostaną usunięte.
Zapisz kolor
Zapisz zadanie
Zapisz produkt
Zapisz zadanie