Jak urządzić pokój dla gracza?

W pokoju nastoletniego gracza nic nie powinno rozpraszać jego uwagi. Postaw na ciemne, pozbawione ozdób ściany i aranżację ułatwiającą zachowanie porządku.

Odkryliśmy, że gry komputerowe niekoniecznie muszą stanowić zagrożenie – umożliwiają rozwijanie różnego rodzaju kompetencji i ćwiczenie danych umiejętności, uczą podejmowania decyzji i szybkiego reagowania. Jeśli zatem nasze dziecko świetnie radzi sobie w wirtualnym świecie, wcielając się w czarodziejów lub konsekwentnie rozbudowując swoje imperium, pomyślmy o stworzeniu oddzielnego, dedykowanego kącika, w którym będzie mógł realizować swoją pasję. Podpowiadamy, jak urządzić pokój gracza.

 

Jak urządzić pokój dla gracza? Postaw na kolory!

Pokój dla gracza - aranżacje
Pokoj dla gracza - aranzacje

Kolorystyka pokoju gracza powinna wynikać z jego preferencji, gustu, zainteresowań. Pamiętajmy, że gra grze nierówna! Jedni z nas kochają gry strategiczne, w których podstawowym zadaniem jest racjonalne zarządzanie królestwami, inni gustują w prostych aplikacjach nawiązujących do klimatu lat 80. Dobrym, a przy tym uniwersalnym rozwiązaniem jest zastosowanie kontrastów. Kontrasty świetnie sprawdzają się w pokoju zamieszkiwanym przez młodą osobę, pozwalają optycznie poprawić proporcje pomieszczenia, a jednocześnie wydzielić w nim poszczególne strefy, także tą, w której umieścimy komputer oraz ewentualnie duży ekran. Doskonałym punktem wyjścia może tu być nasycony błękit, np. Królewski Niebieski lub też Szykowny Turkus z palety Dulux EasyCare. Wystarczy zestawić je z subtelną szarością (jak chociażby Szlachetna Platyna czy nawet Niewzruszona Szarość). Intensywna barwa wyodrębni z pomieszczenia kącik przeznaczony na hobby, dzięki czemu stanie się niejako oddzielną jednostką formalną – mocno zaakcentowaną kolorystycznie.

Jeśli zależy nam na nieco łagodniejszym efekcie w pokoju dla gracza, postawmy na fuzję pastelowych odcieni. Egzamin zamiast kontrastów zda tu płynne połączenie barw. Jakieś przykłady? Subtelna żółta tonacja (może Słoneczny Patrol?) będzie harmonijnie przechodzić w nieco rozmyty, uroczy róż (jak Różany na Test). Na podobnych zasadach możemy zestawić ze sobą błękit (np. Niebiańska Energia) i zieleń (chociażby Perfekcyjna Pistacja). Jeden z kolorów perfekcyjnie domknie kącik przeznaczony na granie, drugi stanie się doskonałą bazą, tłem.

Pokój gracza potrzebuje dodatków

Pomyślmy, co powinno się znaleźć w pokoju gracza, a przede wszystkim w „strefie gier”. W wariancie klasycznym będziemy potrzebować wygodnego biurka i ergonomicznego krzesła. Z drugiej strony pamiętajmy, że ten sektor nie powinien pełnić jednocześnie funkcji nauki, komputerowe gadżety i gry mogłyby bowiem rozpraszać nastolatka. Przyda nam się więc np. komfortowe siedzisko, jak puf-poduszka, oraz niewielki stolik. Jeśli dysponujemy większym metrażem, możemy tu wstawić kanapę oraz kilka dodatkowych (i niecodziennych w kształcie!) foteli – granie to w końcu zajęcie bardzo towarzyskie. Pozostałe dodatki zależą już oczywiście od charakteru, stylu pomieszczenia. Niezastąpione będą z pewnością półki na bibeloty oraz grafiki do powieszenia na ścianach.

Jak urządzić pokój gracza? Postawmy na kolorystyczne wyodrębnienie oraz kilka wygodnych sprzętów. Dzięki temu stworzymy komfortowe miejsce, w którym nasza latorośl przyjemnie spędzi czas.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...