
Kup tester koloru online
Dobrze cię widzieć!
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Witamy w Dulux
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Połączyć z e-mailem
Registration complete
Successfully registered, please login
Registration complete
Zapomniałeś swojego hasła?
Wprowadź adres e-mail powiązany z Twoim kontem
Zapomniałeś swojego hasła?
Jeśli e-mail jest prawidłowy, otrzymasz wkrótce na niego instrukcję, jak zresetować hasło
Zapomniałeś swojego hasła?
Aby uzyskać bardziej dopasowane inspiracje, odpowiedz na 3 pytania poniżej.
Dziękuję za rejestrację
Od teraz będziemy przesyłać do Ciebie newslettery pełne kolorystycznych inspiracji.
Usuń konto
Kolor cyrankowy to niebiesko-zielony odcień morskiego, który swoją nazwę wziął od upierzenia cyraneczki. Doskonale komponuje się z nowoczesną aranżacją wnętrza.
Trudno przejść obok niego obojętnie, jest wyrazisty, głęboki, ale - co interesujące - przez psychologów kolorów, określany jest jako uspokajający. Wpatrując się w ścianę w kolorze cyrankowym, słyszymy zarówno szum morza, jak i szum traw, czujemy wiatr na twarzy, wpatrujemy się w dal. Kolor morski musiał mieć też na myśli sam wieszcz, pisząc: „Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu, /Wóz nurza się w zieloność i jak łódka brodzi, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, Omijam koralowe ostrowy burzanu.”
Mickiewicz wielkiej wody wypatrywał na trawiastych stepach, nam marynistyczne głębie przyjdzie podziwiać na ścianie w salonie. Tak wyrazisty, niebanalny twór rozproszy złe myśli, ugłaszcze skołatane nerwy, przeniesie w świat dalekich podróży, tych „niezgłębionych głębin”. W nowoczesnym, przestronnym lub nieco pustawym, przepełnionym szarościami wnętrzu, kolor cyrankowy doskonale odnajdzie się jako wypełnienie. Położony na jednej ścianie wywoływać będzie uczucie obfitości. A do tego ten szyk, ta klasa, ta elegancja…
Nadając pomieszczeniu nieco dystyngowany, chłodniejszy, acz dynamiczny i przyjazny ton, kolor cyrankowy idealnie wpisuje się w koncepcje oszczędnych, nowoczesnych wnętrz. Minimalizm, oszczędna, surowa forma bezpośrednio nawiązują do morskiej głębi. Barwa ta będzie wyśmienitym przełamaniem dla bieli. Doda głębi w przestronnym wnętrzu, umieszczona na krótszej ścianie optycznie powiększy mały salon.
Z wnętrza o morskich ścianach wbrew pozorom nie wieje tylko chłodem, morską bryzą. To kolor, który odnajdzie się wielu konfiguracjach. Będzie przyjmować zalety barw towarzyszących. Doskonale gra jako kontrast z szarościami, wprowadza głębię i ożywienie w minimalistycznych aranżacjach. Świetnie spisuje się w zestawieniach monochromatycznych: zaczynamy od delikatnych błękitów, by dojść do koloru ilustrującego wzburzone morze. Co ciekawe, kolor cyrankowy dzięki swoim turkusowym korzeniom doskonale współgrać będzie z barwami ciepłymi. Do klasyki gatunku należy zestawienie z różem czy jasną jak słońce ochrą.
Kolor morza imituje jego głębie. Cyrankowy jest jak morze, dynamiczny, nieodgadniony. To znakomity kierunek w nieoczywistej, oryginalnej aranżacji.