
Kup tester koloru online
Dobrze cię widzieć!
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Witamy w Dulux
W przeciwnym razie zaloguj się przez e-mail.
Połączyć z e-mailem
Registration complete
Successfully registered, please login
Registration complete
Zapomniałeś swojego hasła?
Wprowadź adres e-mail powiązany z Twoim kontem
Zapomniałeś swojego hasła?
Jeśli e-mail jest prawidłowy, otrzymasz wkrótce na niego instrukcję, jak zresetować hasło
Zapomniałeś swojego hasła?
Aby uzyskać bardziej dopasowane inspiracje, odpowiedz na 3 pytania poniżej.
Dziękuję za rejestrację
Od teraz będziemy przesyłać do Ciebie newslettery pełne kolorystycznych inspiracji.
Usuń konto
Inspirujący fioletowy pokój w dwóch odcieniach jest tym, czego potrzebujesz, by ożywić domowe biuro. Fioletowe ściany w pokoju skutecznie przyciągną wzrok.
Praca w trybie home-office może nas uskrzydlić i sprawić, że wespniemy się na swoje kreatywne wyżyny lub stać się prawdziwą udręką. Z tym drugim scenariuszem możemy mieć do czynienia, jeśli nie przyłożymy zbyt dużej uwagi do zaaranżowania domowego biura lub (o zgrozo!) gdy swoje służbowe obowiązki wykonujemy przy kuchennym stole, z sofy czy nawet podłogi w sypialni. Pamiętajmy, że kluczowe jest tu nie tylko precyzyjne zaplanowanie wyposażenia naszego biura, ale także – wykorzystane w nim kolory. Jakie barwy sprawdzą się w pomieszczeniu o takim przeznaczeniu? Fioletowe ściany w pokoju na pewno podziałają na nas pobudzająco.
Dlaczego jeśli home-office, to pokój w fiolecie? Fiolet niesie ze sobą bardzo pozytywne konotacje. Według psychologów koloru wszystko, co fioletowe, jest niecodzienne, niezwykłe, nieco tajemnicze. Jednocześnie potrafi nas wyciszyć, ukoić i pobudzić do tego, aby oderwać się od szarej rzeczywistości. Fioletowy pokój sprawi więc, że w pracy wyjdziemy poza utarte schematy, będziemy sięgać po niesztampowe rozwiązania, przestaniemy bać się ryzykować. Dzięki fioletowym ścianom w pokoju zapomnimy o kłopot ze skupieniem i koncentracją. Podsumowując, staniemy się bardziej produktywni, możliwe, że także i zorganizowani, nie będziemy tracili czasu na niepotrzebne czynności.
Oczywiście, musimy przemyśleć, jaki odcień fioletowych ścian w pokoju odpowie naszym preferencjom. Ciemne, śliwkowe fiolety ograniczmy raczej do jednej ze ścian, miast pokrywając nimi wszystkie powierzchnie. Znacznie lepsze będą lekkie, neutralne odcienie – zaczynając od tych najbardziej delikatnych (jak Kwitnący Migdałowiec) przez nieco bardziej nasycone (może Czar Prowansji) po jeszcze intensywniejsze (jak Fiołek Alpejski czy Zapach Prowansji).
Istotną kwestią jest odpowiednie wkomponowanie fioletu we wnętrze. Świetnym rozwiązaniem jest przełamanie fioletu inną barwą, np. bielą, beżem, szarością. Alternatywnym sposobem na pokój we fiolecie jest połączenie na jednej przestrzeni dwóch odcieni tego koloru (zamiast ton w ton, „przeskakujmy” po kilka kolorów w palecie).