Przytulna kuchnia w stylu wiejskim

Kuchnia urządzona w stylu wiejskim przypomni Ci czasy beztroskiego dzieciństwa. Barwy naturalnego drewna i kremowe beże wydobędą z niej rustykalny czar.

Styl wiejski kojarzy nam się z bochenkiem chleba dopiero co wyciągniętym z pieca. Kompotem z wiśni, który czeka na nas na stole. Zapachem siana i ziemi. Smakiem papierówek, które pomagaliśmy zbierać, kiedy byliśmy mali. Jeśli tęsknimy za wakacjami na wsi, dodatkowo w dziedzinie kulinariów cenimy sobie prostotę, a w wystroju wnętrz nieskomplikowane, ale urzekające rozwiązania, styl wiejski stanie się naszym ulubionym. Także w kuchni.

Styl wiejski kojarzy nam się z bochenkiem chleba dopiero co wyciągniętym z pieca. Kompotem z wiśni, który czeka na nas na stole. Zapachem siana i ziemi. Smakiem papierówek, które pomagaliśmy zbierać, kiedy byliśmy mali. Jeśli tęsknimy za wakacjami na wsi, dodatkowo w dziedzinie kulinariów cenimy sobie prostotę, a w wystroju wnętrz nieskomplikowane, ale urzekające rozwiązania, styl wiejski stanie się naszym ulubionym. Także w kuchni. Wnętrza w stylu wiejskim mogą przywodzić nam na myśl konwencję rustykalną. Owszem, oba kierunki w aranżowaniu domów korespondują ze sobą – na tyle, że często są ze sobą utożsamiane. Znajdziemy tu podobne elementy. Pierwszym jest użycie naturalnych materiałów. Podstawą jest tu drewno – często surowe, jedynie olejowane lub zabejcowane, dzięki czemu podkreślony zostaje rysunek słojów. Jednym z must-have kuchni w stylu wiejskim jest drewniana podłoga. Z wiekiem będzie zmieniać swój wygląd, szlachetnieć i nabierać unikatowego wyrazu – na tym właśnie nam zależy!

Idealnym rozwiązaniem są również drewniane, piękne kuchenne szafki. Kolejnym – drewniany stół, przy którym zmieści się cała rodzina. Bo wnętrza w stylu wiejskim są projektowane z myślą o wielkiej, radosnej rodzinie.

Styl wiejski lub dodatki

Jednym z must-have kuchni w stylu wiejskim jest drewniana podłoga.

Styl wiejski w kuchni wymaga ponadto odpowiednich dodatków. Często nawet sporej ich liczby. Według niektórych w wiejskiej kuchni nieustannie panuje lekki chaos i mały bałagan – tu mamy nagromadzenie misek, a tu kubków. Spodki, łyżki, sztućce leżą niby niedbale, tak naprawdę tworząc niby przypadkową, a jednak misterną kompozycję.

Co jeszcze? Na pewno zieleń! Zwisające z górnych półek urocze paprotki, świeże zioła rosnące w doniczkach na parapecie, cięte kwiaty, najlepiej dzikie. Kuchnia w stylu wiejskim polubi się również z wszelkiego rodzaju koronkami, zwiewnymi firaneczkami, tkaninami w drobną kratę.

Kuchnia w stylu wiejskim: subtelne kolory

Jeśli chodzi o kolory ścian, konwencja wiejska gustuje w prostych, nienarzucających się tonacjach.

Odpowiednio dobrane proporcje dodatków i sprytnie połączone wzory sprawią, że stworzymy własną recepturę stylu wiejskiego w kuchni. Nie zapominaj również o oprawie kolorystycznej. Jeśli chodzi o kolory ścian, konwencja wiejska gustuje w prostych, nienarzucających się tonacjach. Detale grają tu pierwsze skrzypce, ściany stają się dla nich pięknym tłem. Postawmy zatem na subtelne, delikatne beże (polecają się odcienie Antyczny Marmur oraz Waniliowa Poświata z rodziny Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka), dzięki którym poczujemy się bezpiecznie i we wspomnieniach przeniesiemy się do krainy dzieciństwa. Rozmyte, nieco piaskowe tonacje będą idealnie komponować się z wyrazistymi talerzykami, kolorowymi miskami i zachwycającymi zielenią roślinami. Inną propozycją są odcienie niebieskiego, błękitu, nieco ochładzające wnętrze. Nie bójmy się jednak: mimo to kuchnia w stylu wiejskim nie utraci swojego przytulnego, ciepłego charakteru. Możemy zdecydować się też na eteryczne żółcie oraz delikatne pastele.

Styl wiejski w kuchni sprawi, że powrócą do nas zapachy i kolory - ożyją wspomnienia o wakacjach spędzanych u dziadków. Wyważona kompozycja barw i dodatków pozwoli nam pielęgnować te piękne obrazy.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...